Wink Bingo веб-страница

Wink Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: 888 Holdings

Бинго соби: 21

Рејтинг 2.85/5

Ние сме оценети Wink Bingo според рангирањето на нашиот систем бинго сајтови и го оцени ова како добра бинго сајт. Што значи дека, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство, ако одлучите да се игра на оваа страница. За да го одбележи Wink Bingo како добро, ние го испитале на угледот на надлежниот орган, бројот на месечни посетители сајт и преиспита својата политика бонуси. Дознајте малку детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Wink Bingo е основана и е во сопственост на 888 холдингс Саладин . Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. Веб-страницата има 21 онлајн бинго соби и нејзината примарна јазик е англискиот.

200%

Добредојдовте бонус

Барањето

3%

Cashback

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
mastercard
entropay
paypal
visa
Опции за Софтвер
dragonfish
Поддршка

Поддршка: 10 am-2am, дневни

0800 901 2508

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

200%

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Wink Bingo важна сајт политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка ќе биде побарано да го докаже идентитетот со телефон и исто така може да биде побарано да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите во врска со овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Wink Bingo и за почетниците и професионални онлајн бинго играчи. Ова е добар онлајн казино и, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство од коцкање на неа.

Сопственикот
888 Holdings
Година
2008
Бинго соби
21
Повлекување граница
Players outside the UK:£5,000 per week
Јазик
English
Повлекување време
Credit/Debit Cards: 4-7 business days
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

добрите

 • Брендот припаѓа на коцкање гигант 888 холдингс Саладин
 • Има голем број на бинго соби
 • Прифаќа плаќање преку PayPal

Конс

 • Повлекување ограничувања за играчи не-Велика Британија
 • Ограничува играчи од одредени земји
 • Не разговор во живо

Бинго соби на располагање

 • Picture Perfect Picture Perfect
 • High 5 High 5
 • The High Life The High Life
 • Me Time Me Time
 • Cake Surprise! Cake Surprise!
 • A Pretty Penny A Pretty Penny
 • Have A Ball Have A Ball
 • Open All Hours Open All Hours
 • Daily Mystery Gems Daily Mystery Gems
 • Free Weekly Gems Free Weekly Gems
 • per month Mega Gems per month Mega Gems
 • Free£250 Daily Gems Free£250 Daily Gems
 • Made It Monday Made It Monday
 • Tuesday’S Treat Tuesday’S Treat
 • Win It Wednesday Win It Wednesday
 • Thankful Thursday Thankful Thursday
 • Free Tenners Free Tenners
 • £1K Freebie £1K Freebie
 • Forever Free Forever Free
 • Free For All Free For All
 • Newbies Newbies
 • Free Sunday£250 Free Sunday£250
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
mastercard
entropay
paypal
visa
Опции за Софтвер
dragonfish
Поддршка

Поддршка: 10 am-2am, дневни

0800 901 2508

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

200%

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
200%

Добредојдовте бонус

18+. T&C применуваат
Барањето