Tombola Bingo веб-страница

Tombola Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: Tombola Int

Бинго соби: 20

Рејтинг 4.1/5

Проверен Tombola Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Tombola Bingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Tombola Bingo е во сопственост на Tombola International Plc. Таа работи според лиценцата на Велика Британија Коцкање комисија и понуди 20 онлајн бинго соби. примарен јазик на сајтот е на англиски јазик.

50£

Добредојдовте бонус

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
credit_debit
paypal
Опции за Софтвер
no_info
Поддршка

Разговор во живо: 24/7

0800 298 873

[email protected]

Надлежниот орган

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

50£

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Tombola Bingo со професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
Tombola Int
Година
2012
Бинго соби
20
Повлекување граница
Card:£20,000
Јазик
English
Повлекување време
PayPal: up to 72 hours
Метод за повлекување
PayPal
Сертификати
EGR Operator Award 2013-2019

Добрите и лошите страни

добрите

 • Стариот и доверлив бинго оператор
 • User-friendly интерфејс на сајтот
 • Прифаќа плаќање преку PayPal

Конс

 • На располагање на жителите од Велика Британија само

Бинго соби на располагање

 • bingo90 bingo90
 • Trio Trio
 • Pulse Pulse
 • Cinco Cinco
 • Paper Paper
 • The Machine The Machine
 • Blocks Blocks
 • bingoLite bingoLite
 • Morph Morph
 • Potion Potion
 • bingo60 bingo60
 • bingo75 bingo75
 • Picture bingo Picture bingo
 • BingoRoulette BingoRoulette
 • bingo50 bingo50
 • tombola Roulette tombola Roulette
 • bingo80 bingo80
 • Roller-Coaster Roller-Coaster
 • Lucky 7 Lucky 7
 • tombola arcade tombola arcade
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
credit_debit
paypal
Опции за Софтвер
no_info
Поддршка

Разговор во живо: 24/7

0800 298 873

[email protected]

Надлежниот орган

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

50£

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
50£

Добредојдовте бонус

18+. T&C применуваат
Барањето