Sky Bingo веб-страница

Sky Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: Sky Betting & Gaming

Бинго соби: 6

Рејтинг 4.75/5

Ние сме оценети Sky Bingo според нашите бинго сајтови "пласман систем како одличен сајт бинго. Тоа значи дека, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство, ако одлучите да се игра тука. За да го одбележи Sky Bingo како одличен сајт, ние се провери на угледот на неговата лиценца, бројот на месечни посетители на сајтот има, бонус политика се однесува. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Sky Bingo моментов е во сопственост од страна на група на British Скај радиодифузија . Таа работи според лиценците издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Alderney Коцкање комисија за контрола. Веб-страницата има 6 онлајн бинго соби и нуди некои ексклузивни бинго игри, како и. примарен јазик на сајтот е на англиски и други опции се достапни. Sky Bingo овозможува повлекување на PayPal и некои други начини на плаќање, како и.

40£

Бонус и 100 бесплатни врти

Барањето

25,000£

Вкупниот награден фонд во Дневен Лото

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
credit_debit
paypal
Опции за Софтвер
virtue_fusion
Поддршка

Разговор во живо

0330 024 4777

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

Alderney

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

40£

Бонус и 100 бесплатни врти

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни насоки, вклучувајќи бонуси и политики повлекување, јасно се откриени и се состои од детални информации. За да креирате сметка, играчите ќе биде побарано да го докаже својот идентитет од страна на телефон и да испратите некои документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој веб-сајт и ранг на своите, препорачуваме Sky Bingo за newbies и професионални онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и најверојатно ќе има позитивно искуство со играње на неа.

Сопственикот
Sky Betting & Gaming
Година
2018
Бинго соби
6
Повлекување граница
£50,000 per day
Јазик
English
Повлекување време
e-Wallet: 12-24 hours
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

добрите

  • Брз процес cashout
  • Дел од доверлив коцкање корпорацијата Скај група
  • Ексклузивни соби бинго

Конс

  • Достапни за играчи од неколку земји

Бинго соби на располагање

  • Cash Cubes Cash Cubes
  • Mosaic Mosaic
  • Sky Speed Sky Speed
  • Fluffy Favourites Bingo Fluffy Favourites Bingo
  • Mystical Bingo Mystical Bingo
  • Age of Gods Bingo Age of Gods Bingo
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
credit_debit
paypal
Опции за Софтвер
virtue_fusion
Поддршка

Разговор во живо

0330 024 4777

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

Alderney

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

40£

Бонус и 100 бесплатни врти

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
40£

Бонус и 100 бесплатни врти

18+. T&C применуваат
Барањето