Nutty Bingo веб-страница

Nutty Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: Zenzero Limited

Бинго соби: 3

Рејтинг 2.55/5

Проверен Nutty Bingo според рангирањето на нашиот систем бинго сајтови и го оцени како добар бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Nutty Bingo толку добри што го испитуваат репутација на својот надлежниот орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Nutty Bingo е во сопственост на Zenzero Limited. Таа работи според лиценцата на Коцкање комисија за Велика Британија - доверлив лиценцирање орган. Веб-страницата има 3 онлајн бинго соби и нејзината примарна јазик е англискиот.

20£

Бонус и 20 вртења

Барањето

35£

Дневен лото, Freebie соба

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
skrill
neteller
paypal
Опции за Софтвер
dragonfish
Поддршка

Разговор во живо: 10 am-2am

0800 901 2510

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

20£

Бонус и 20 вртења

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Препорачуваме играчи да се испита јасно информации за бонуси и ограничувања повлекување дека Nutty Bingo сајт има. Врз основа на ранг, препорачуваме Nutty Bingo за искусни играчи онлајн бинго. Ова е добар онлајн казино и веројатно ќе се имаат позитивно искуство коцкање на неа.

Сопственикот
Zenzero Limited
Година
2011
Бинго соби
3
Повлекување граница
Players outside the UK:£10,000 per month
Јазик
English
Повлекување време
Debit Cards: 4-7 business days
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

добрите

  • Припаѓа на една од најголемите коцкање поседи - 888 холдингс Саладин
  • Прифаќа плаќање преку PayPal

Конс

  • Неколку игри бинго достапни
  • Ниски лимити повлекување за жителите не-Велика Британија

Бинго соби на располагање

  • 90 Ball Bingo 90 Ball Bingo
  • 75 Ball Bingo 75 Ball Bingo
  • High 5 Bingo High 5 Bingo
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
skrill
neteller
paypal
Опции за Софтвер
dragonfish
Поддршка

Разговор во живо: 10 am-2am

0800 901 2510

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

20£

Бонус и 20 вртења

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
20£

Бонус и 20 вртења

18+. T&C применуваат
Барањето