Heart Bingo веб-страница

Heart Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: Gamesys Operations Limited

Бинго соби: 6

Рејтинг 3.55/5

Проверен Heart Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Heart Bingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Heart Bingo е во сопственост на Gamesys Operations Limited. Таа работи според лиценцата на Коцкање комисија за Велика Британија - реномирани лиценцирање орган. Веб-страницата има 6 онлајн бинго соби и нејзината примарна јазик е англискиот.

50£

Добредојдовте бонус

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
credit_debit
paypal
Опции за Софтвер
gamesys
Поддршка

Разговор во живо

0800 458 3360 SMS и повик назад не е поддржано

[email protected]

Надлежниот орган

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

50£

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Heart Bingo со професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
Gamesys Operations Limited
Година
2010
Бинго соби
6
Повлекување граница
£10,000 per transaction
Јазик
English
Повлекување време
e-Wallet: 24 hours
Метод за повлекување
PayPal
Сертификати
WhichBingo Award 2019

Добрите и лошите страни

добрите

 • Казино во живо е достапна
 • Разговор поддршка 24/7
 • Голем број на обезбедувачи игра

Конс

 • За играчи од Велика Британија само
 • Промоции наведете само играчи Велика Британија

Бинго соби на располагање

 • Blox Bingo Blox Bingo
 • The Crystal Maze Bingo The Crystal Maze Bingo
 • Session Bingo Session Bingo
 • Superlinks Bingo Superlinks Bingo
 • Bingo Winners Club Daily Bingo Winners Club Daily
 • Bingo Winners Club Weekly Bingo Winners Club Weekly
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
credit_debit
paypal
Опции за Софтвер
gamesys
Поддршка

Разговор во живо

0800 458 3360 SMS и повик назад не е поддржано

[email protected]

Надлежниот орган

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

50£

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
50£

Добредојдовте бонус

18+. T&C применуваат
Барањето