Galabingo веб-страница

Gala Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: LC International Limited

Бинго соби: 17

Рејтинг 4.35/5

Проверен Galabingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Galabingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Galabingo е во сопственост на LC International Limited. Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. Веб-страницата има 17 онлајн бинго соби и мајчин јазик на сајтот е на англиски и други опции се достапни.

50£

Бесплатни бинго

Барањето

50,000£

Вкупно победа тенџере

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
skrill
credit_debit
neteller
paypal
Опции за Софтвер
virtue_fusion
Поддршка

Разговор во живо: 24/7

0800 294 7294

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

50£

Бесплатни бинго

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Galabingo за професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
LC International Limited
Година
2006
Бинго соби
17
Јазик
English
Повлекување време
e-Wallet: 0-24 hours
Метод за повлекување
PayPal
Сертификати
WhichBingo Award 2019

Добрите и лошите страни

добрите

 • Еден од најголемите бинго сајтови во Велика Британија
 • Понуди ексклузивни соби бинго
 • Понуди бинго игри од познати софтверски компании

Конс

 • Им овозможува на играчите од само неколку земји

Бинго соби на располагање

 • Rush Rush
 • Fluffy Favourites Bingo Fluffy Favourites Bingo
 • Bingo Beats - Love Bingo Beats - Love
 • Castle Castle
 • City City
 • Coconut Island Coconut Island
 • Rainbow Riches Bingo Rainbow Riches Bingo
 • Cashpot Bingo Cashpot Bingo
 • Bingo Beats - Chakra Bingo Beats - Chakra
 • Housey Bingo Housey Bingo
 • TV Specials TV Specials
 • Interstate 75 Interstate 75
 • Corrie Bingo Corrie Bingo
 • Allsorts Allsorts
 • Metropolis Metropolis
 • Deal or No Deal Bingo 75 Deal or No Deal Bingo 75
 • Deal or No Deal Bingo Deal or No Deal Bingo
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
skrill
credit_debit
neteller
paypal
Опции за Софтвер
virtue_fusion
Поддршка

Разговор во живо: 24/7

0800 294 7294

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

50£

Бесплатни бинго

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
50£

Бесплатни бинго

18+. T&C применуваат
Барањето