Foxy Bingo веб-страница

Foxy Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: ElectraWorks Limited

Бинго соби: 16

Рејтинг 4.1/5

Проверен Foxy Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Foxy Bingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Foxy Bingo е во сопственост на ElectraWorks Limited. Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. Веб-страницата има 16 онлајн бинго соби и нуди голем број на ексклузивни бинго игри. јазикот на сајтот е на англиски јазик. Foxy Bingo овозможува правење повлекувања преку PayPal.

40£

Добредојдовте бонус

Барањето

15,000£

Слајд-во Бинго

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
skrill
trustly
credit_debit
entropay
muchbetter
neteller
paypal
Опции за Софтвер
cozy
Поддршка

Разговор во живо

0800 279 4501

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

40£

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Foxy Bingo со професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
ElectraWorks Limited
Година
2015
Бинго соби
16
Повлекување граница
£/$/€20,000 per withdrawal
Јазик
English
Повлекување време
e-Wallet: 48-72 hours
Метод за повлекување
Neteller

Добрите и лошите страни

добрите

 • Широк спектар на бинго соби на располагање
 • Во живо дилер игри се достапни

Конс

 • Играчи од голем број на земји се забранети да се создаде профил
 • Англиски јазик е прифатен само

Бинго соби на располагање

 • Friends Bingo Friends Bingo
 • Dirty Gertie Dirty Gertie
 • No Fox Given No Fox Given
 • Foxy's Treats Foxy's Treats
 • Foxy Freebies Foxy Freebies
 • Fab Grab Fab Grab
 • Foxy Cubs Foxy Cubs
 • Forever Foxy Forever Foxy
 • Foxy Hideaway Foxy Hideaway
 • Foxy Love Foxy Love
 • 80 Matey 80 Matey
 • Carers UK Charity Carers UK Charity
 • Boosted Bingo Room Boosted Bingo Room
 • Foxy's Fabulous Foxy's Fabulous
 • £20K Slide-In Bingo £20K Slide-In Bingo
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
skrill
trustly
credit_debit
entropay
muchbetter
neteller
paypal
Опции за Софтвер
cozy
Поддршка

Разговор во живо

0800 279 4501

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

40£

Добредојдовте бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
40£

Добредојдовте бонус

18+. T&C применуваат
Барањето