Dove Bingo веб-страница

Dove Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: Jumpman Gaming Limited

Бинго соби: 11

Рејтинг 4.1/5

Проверен Dove Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оцени како голема бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат парична казна искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Dove Bingo како убав сајт ќе го испитале на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Dove Bingo е во сопственост на Jumpman Gaming Limited. Таа работи според лиценците издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Alderney Коцкање комисија за контрола. Веб-страницата има 11 онлајн бинго соби. примарен јазик на сајтот е на англиски и други опции се достапни. Dove Bingo овозможува повлекување на PayPal.

500

Бесплатни врти

Барањето

50£

Само јадат ваучер

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
credit_debit
pay_by_mobile
paypal
Опции за Софтвер
jumpman
Поддршка

Разговор во живо: достапни преку пораки Dove Бинго на Фејсбук

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

UKGC

најдобрите

Alderney

добар
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

500

Бесплатни врти

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Dove Bingo со професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат ликовни искуства, а игра на неа.

Сопственикот
Jumpman Gaming Limited
Година
2018
Бинго соби
11
Повлекување граница
Not limited
Јазик
English
Повлекување време
e-Wallet: 1-5 days
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

добрите

 • Нема ограничувања за повлекување
 • Плаќања преку PayPal се достапни
 • Голем број на бинго соби

Конс

 • Релативно мал казино
 • Нема награди

Бинго соби на располагање

 • 90 Ball Bingo 90 Ball Bingo
 • Bingo Millions 90-Ball Instant Bingo Millions 90-Ball Instant
 • 75 Ball Bingo 75 Ball Bingo
 • Bingo Millions 80-Ball Instant Bingo Millions 80-Ball Instant
 • 80 Ball Bingo 80 Ball Bingo
 • Bingo Millions 75-Ball Instant Bingo Millions 75-Ball Instant
 • Bingo Blast Bingo Blast
 • Clock Work Clock Work
 • Friday Fun Friday Fun
 • Heavy Weight Heavy Weight
 • Bingo Millions Bingo Millions
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
credit_debit
pay_by_mobile
paypal
Опции за Софтвер
jumpman
Поддршка

Разговор во живо: достапни преку пораки Dove Бинго на Фејсбук

преку формуларот на самото место

Надлежниот орган

UKGC

најдобрите

Alderney

добар
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

500

Бесплатни врти

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
500

Бесплатни врти

18+. T&C применуваат
Барањето