Dabber Bingo веб-страница

Dabber Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: Tau Marketing Services Limited

Рејтинг 3.4/5

Проверен Dabber Bingo според рангирањето на нашиот систем бинго сајтови и го оцени како добар бинго сајт. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство, ако одлучат да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Dabber Bingo толку добри што го испитуваат репутација на својот надлежниот орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Dabber Bingo е во сопственост на Tau Marketing Services Limited. Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. примарен јазик на сајтот е на англиски и други опции се достапни.

105

Бесплатни билети и 10 слободни врти

Барањето

50

Слободен врти на ден - секој ден

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
credit_debit
entropay
neteller
paypal
Опции за Софтвер
dragonfish
Поддршка

Разговор во живо

0800 901 2510

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

105

Бесплатни билети и 10 слободни врти

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Dabber Bingo овозможува повлекување на PayPal и неколку други методи за приспособување, како и. Важна политика, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и составен од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Dabber Bingo и за почетници и професионална онлајн бинго играчи. Ова е добар онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат позитивно искуство, додека свири на неа.

Сопственикот
Tau Marketing Services Limited
Година
2016
Повлекување граница
Not limited
Јазик
English
Повлекување време
e-Wallet: 2-5 days
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

добрите

  • Мобилни пријателски сајт
  • Лиценцирани во Велика Британија
  • Прифаќа плаќање преку PayPal

Конс

  • Голем број земји се ограничени
  • Неколку бинго соби се достапни
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
credit_debit
entropay
neteller
paypal
Опции за Софтвер
dragonfish
Поддршка

Разговор во живо

0800 901 2510

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

105

Бесплатни билети и 10 слободни врти

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
105

Бесплатни билети и 10 слободни врти

18+. T&C применуваат
Барањето