Costa Bingo веб-страница

Costa Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: 888 Holdings

Бинго соби: 36

Рејтинг 4.65/5

Проверен Costa Bingo според нашите бинго сајтови систем за пласман и го оценет како одличен сајт бинго. Ова значи дека, најверојатно, ќе имаат искуство Најдобро ако одлучите да се игра на оваа бинго сајт. За да го одбележи Costa Bingo како одличен сајт ние се испитуваат на репутацијата на нејзината лиценцирање орган, пресметани месечни посетители, и проверени политика бонуси на сајтот. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Costa Bingo е во сопственост на 888 Holdings plc. Таа работи според лиценците, издадени од страна на Велика Британија Коцкање комисија и Гибралтар Коцкање комесар - и двете се реномирани власти за лиценцирање. Веб-страницата има 36 онлајн бинго соби и нуди некои ексклузивни бинго игри. примарен јазик на сајтот е на англиски јазик.

300%

Бонус и 30 бесплатни вртења

Барањето

60

Бинго билети на 2-ри депозит

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
credit_debit
paypal
Опции за Софтвер
dragonfish
Поддршка

Разговор во живо: 24/7

0808 238 9881

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

300%

Бонус и 30 бесплатни вртења

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Costa Bingo овозможува повлекување на PayPal и некои други начини на плаќање, како и. Сите важни политики, вклучувајќи бонуси и повлекување политика, се јасно прикажани и се состои од детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да го докаже идентитетот преку телефон или да испратите документи за идентификација. Врз основа на информациите на овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Costa Bingo и за почетници и професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и тоа е многу веројатно дека ќе имаат исклучително искуство, додека свири на неа.

Сопственикот
888 Holdings
Година
2009
Бинго соби
36
Повлекување граница
Players outside the UK:£5,000 per week
Јазик
English
Повлекување време
e-Wallet: 48-72 hours
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

добрите

 • Голем број на бинго соби на располагање
 • Нема ограничувања за повлекување играчи од Велика Британија
 • лојалност програма за редовни играчи бинго

Конс

 • Играчи од одредени земји се ограничени од регистрирање на сметка
 • Повлекување ограничува за жителите не-Велика Британија

Бинго соби на располагање

 • TAKE 5 TAKE 5
 • Costa Paradise Costa Paradise
 • Bingo Vegas Bingo Vegas
 • Mystery Jackpot Mystery Jackpot
 • Costa Cruise Costa Cruise
 • Bucket N Spade Bucket N Spade
 • Costa Babes Costa Babes
 • Golden Ticket Golden Ticket
 • Vip Daily Vip Daily
 • Ticket to Ride! Ticket to Ride!
 • Just the Ticket! Just the Ticket!
 • Bingo Academy Bingo Academy
 • Choo Choo Ticket Choo Choo Ticket
 • It's Free Baby It's Free Baby
 • 1p Sunny Goldmine 1p Sunny Goldmine
 • Reload Freebie Reload Freebie
 • Sinshine Lucky Dip Sinshine Lucky Dip
 • Daily Night Fever Daily Night Fever
 • Knickerbocker Glory Knickerbocker Glory
 • Thursday Burst-Day Thursday Burst-Day
 • Factor 50 Factor 50
 • Banana Split Banana Split
 • Hot Fudge Sundae Hot Fudge Sundae
 • Friday Big Five Friday Big Five
 • Costa Beach Club Costa Beach Club
 • Costa Splash Costa Splash
 • Lucky Charm Lucky Charm
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
credit_debit
paypal
Опции за Софтвер
dragonfish
Поддршка

Разговор во живо: 24/7

0808 238 9881

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

300%

Бонус и 30 бесплатни вртења

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
300%

Бонус и 30 бесплатни вртења

18+. T&C применуваат
Барањето