Candy Shop Bingo веб-страница

Candy Shop Bingo преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: Zenzero Limited

Бинго соби: 2

Рејтинг 3.85/5

Ние сме оценети Candy Shop Bingo според нашите бинго сајтови "пласман систем како голема бинго сајт. Тоа значи дека, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство, ако одлучите да се игра тука. За да го одбележи Candy Shop Bingo како голем сајт, ние го провери на угледот на неговата лиценца, бројот на месечни посетители на сајтот има, бонус политика се однесува. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Candy Shop Bingo моментов е управувана од страна на Zenzero Limited. Се работи под дозвола од Коцкање Комисијата за Велика Британија - реномирани лиценцирање орган. На веб-сајтот има 2 бинго соби и нуди некои ексклузивни бинго игри. Главен јазик на сајтот е на англиски јазик и нема други опции се достапни. Candy Shop Bingo овозможува PayPal повлекувања и неколку други методи за повлекување, како и. Сите важни насоки, вклучувајќи бонуси и политики за повлекување, се јасно дефинирани и се состои од детални информации.

200%

Бонус

Барањето

20£

Бинго бонус и 20 бесплатни врти на Овошје Магазин

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
credit_debit
neteller
paypal
Опции за Софтвер
dragonfish
Поддршка

Разговор во живо: 24/7

0800 901 2510 (Бесплатниот)

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

200%

Бонус

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

За да креирате профил, ќе биде побарано да ја потврдите вашата сметка по телефон или да испратите документ за идентификација. Врз основа на информациите во врска со овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Candy Shop Bingo и за почетници и професионална онлајн бинго играчи. Ова е одлична онлајн казино и најверојатно ќе има позитивно искуство од играње на неа.

Сопственикот
Zenzero Limited
Година
2015
Бинго соби
2
Повлекување граница
Players outside the UK:£10,000 per month
Јазик
English
Повлекување време
Debit Cards: 4-7 business days
Метод за повлекување
PayPal

Добрите и лошите страни

добрите

  • Припаѓа на една од најголемите коцкање поседи - 888 холдингс Саладин
  • прифаќа PayPal

Конс

  • Неколку игри бинго достапни
  • Ниски лимити повлекување за жителите не-Велика Британија

Бинго соби на располагање

  • 90-Ball Bingo 90-Ball Bingo
  • 75 Ball Bingo 75 Ball Bingo
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
paysafecard
credit_debit
neteller
paypal
Опции за Софтвер
dragonfish
Поддршка

Разговор во живо: 24/7

0800 901 2510 (Бесплатниот)

[email protected]

Надлежниот орган

Gibraltar

добар

UKGC

најдобрите
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

200%

Бонус

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
200%

Бонус

18+. T&C применуваат
Барањето