Bingofest веб-страница

Bingofest преглед

Играчи од Македонија се прифатени

Играј
Играј

Сопственикот: VistaGaming Network

Бинго соби: 7

Рејтинг 3.4/5

Ние сме оценети Bingofest според нашите бинго сајтови "пласман систем како сајт добар бинго. Тоа значи дека, најверојатно, ќе имаат позитивно искуство, ако одлучите да се игра тука. До знакот Bingofest како место добро, ние се провери на угледот на неговата лиценца, бројот на месечни посетители на сајтот има, бонус политика се однесува. Провери некои детали подолу и да одлучи дали овој онлајн казино е вреди да се посети или не.

Bingofest е основана во 2003 година и во моментов е управувана од страна на VistaGaming мрежа. Таа работи според лиценцата Курасао, која има прилично контроверзен репутација. На веб-сајтот има 7 подготвен да игра бинго соби и нуди некои ексклузивни бинго игри. Главен јазик на сајтот е на англиски јазик и нема други опции се достапни. Bingofest овозможува PayPal повлекувања и неколку други методи за повлекување, како и.

50€

кеш понуда

Барањето

2,480€

Награда базен во сладолед БИНГО турнир

Барањето
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
mastercard
neteller
visa
skrill
wire_transfer
ukash
myvoucher
prepaid_card
ipoint
Опции за Софтвер
betsoft
rival
saucify
vista_gaming
Поддршка

[email protected]

Надлежниот орган

Curacao коцкање

спорните
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

50€

кеш понуда

Барањето 18+. T&C применуваат

Краток преглед на веб-страница

Bingofest е мал сајт бинго, сепак, има одговора дизајн за паметни телефони и таблети. Сите важни насоки, вклучувајќи бонуси и политики повлекување, јасно се откриени и да се обезбеди детални информации. За да креирате сметка, ќе биде побарано да се провери вашата личност. Врз основа на информациите во врска со овој сајт и ранг на своите, препорачуваме Bingofest за newbies и професионални онлајн бинго играчи. Ова е добар онлајн казино и најверојатно ќе има позитивно искуство играјќи на него.

Сопственикот
VistaGaming Network
Година
2003
Бинго соби
7
Повлекување граница
Not limited
Јазик
English
Повлекување време
e-Wallet: 24 hours
Метод за повлекување
Skrill

Добрите и лошите страни

добрите

 • Мали бинго сајт популарна во неколку земји
 • Услови и правила јасна промоции "
 • Одговора дизајн за паметни телефони и компјутери

Конс

 • Не сите сертификати се достапни за гледање
 • Само регистрирани корисници може да се јавите за поддршка

Бинго соби на располагање

 • Summer Bingo Summer Bingo
 • Pack & Line Bingo Pack & Line Bingo
 • Nickel Bingo Nickel Bingo
 • Free World Bingo Free World Bingo
 • Diamond Bingo Diamond Bingo
 • Tourney Bingo Tourney Bingo
 • USA Bingo USA Bingo
БИНГО ИНФО
Опции за исплата
mastercard
neteller
visa
skrill
wire_transfer
ukash
myvoucher
prepaid_card
ipoint
Опции за Софтвер
betsoft
rival
saucify
vista_gaming
Поддршка

[email protected]

Надлежниот орган

Curacao коцкање

спорните
Играј

НАЈДОБРА ПОНУДА

50€

кеш понуда

Барањето 18+. T&C применуваат
character character
50€

кеш понуда

18+. T&C применуваат
Барањето