Најдобри Бинго Веб-страници

Добредојдовте во Bingo77 - една од НАЈ-добро рангираните веб-страници за играње бинго игри во Македонија. Тоа што е поразлично на Bingo77 веб-страницата е фактот дека е управувана од пасионирани бинго играчи од Македонија. Затоа, нашите корисници се сигурни дека добиваат само свежи информации за интернет бинго на нивниот домашен македонски јазик. Нашиот тим има собрано голема количина на информации за бинго бонуси во бројни казина и бинго хали - оние кои се светски, но и познати во Македонија. Покрај бинго бонусите, во Bingo77 ќе откриете правила и општи стратегии за победување при играње на интернет бинго. Со станување редовен посетител на нашата веб-страница бидете сигурен дека ниедна од профитабилните промоции на интернет коцкарските институции во Македонија нема да биде запоставена!

character character
character character

ИЗБРАНИ БИНГО ВЕБ-СТРАНИЦИ

Heart Bingo логото

Heart Bingo - £ 50 Бинго Билети *

 • Поддржано од Gamesys
 • £ 50 за прв депозит
 • Минимален повлекување £ 10

Минимум £ 10 депозит и облогот. 30 ден од истекот deposit.Free врти: на хартија победи. 1p големина на паричка, макс линии. Бинго: Наведените вредност билет врз основа на 1 £ билети. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Foxy Bingo логото
без wagering
за newbies

Foxy Bingo - £ 40 Бонус Кеш *

 • Дополнителни бонуси за време на викендите
 • Дневен бонуси
 • Поддржано од Cozy
 • £ 40 за прв депозит

Нови играчи само. Мин £ 10 депозит и облогот. £ 40 бонус важи само на Бинго. 4x wagering барања. 14 дена за да се исполнат барањата на wagering. Понудата истекува за 14 дена. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Sun Bingo логото

Sun Bingo - £ 30 Бонус *

 • Дневен бонуси
 • Поддржано од Virtue Fusion
 • £ 50 за прв депозит
 • Минимален повлекување £ 5

Нови клиенти само. Играчите мора да депонира и да потрошат £ 5 пари на бинго. £ 5 мин депозит. £ 15 бонус вклучува £ 5 Мистик Мег Слот бонус, која мора да се удри x 30 пред повлекувањето и £ 10 бинго бонус, која мора да се удри x4 пред повлекувањето. Несакани Игри бонуси може да се трошат само во делот страна Игри на слотови страница или секција врвот слотови во фоајето на бинго. Бонус истекува од 7 дена по приемот ако не се користи во целост. Промоција завршува 23:59 на 31/12/2019. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Tombola Bingo логото
за newbies

Tombola Bingo - £ 50 Бонус Кеш *

 • Погледнете-а-пријател бонус
 • 200% на прв депозит

Нов корисник на понудата. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Sky Bingo логото
за newbies

Sky Bingo - £ 60 Бонус *

 • Дневен бонуси
 • Поддржано од Virtue Fusion
 • 60 £ на прв депозит

Минималниот депозит е £ 10 за PayPal. Минималниот депозит за сите други методи на плаќање е £ 5. стандард износот на минималната повлекувањето е £ 10. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Gala Bingo логото

Galabingo - £ 30 Бонус Кеш *

 • Дневен бонуси
 • Поддржано од Virtue Fusion
 • £ 50 за прв депозит

Нова онлајн клиенти само. Мин 1 депозит и поминуваат £ 10 на Бинго билети = £ 50 Бинго бонус + 30 Бесплатни врти на Доба на боговите кредитираат следниот ден. Спин вредност: £ 0,20. Wagering reqs применува: 4x бинго бонус; 10x слободни врти. Бонус и слободни врти важи за 1 недела по кредит. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

William Hill Bingo логото
за newbies

William Hill Bingo - £ 25 Бонус *

 • Поддржано од Virtue Fusion
 • £ 25 за прв депозит
 • Минимален повлекување £ 5

Се приклучи во е потребно, x1 на клиент, само нови клиенти Бинго. £ 5 мин од акциите, макс £ 25 бонус со 4x Wagering Барање. Бонус истекува за 14 дена од денот на регистрација на разговор. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Foxy Bingo логото
без wagering

Costa Bingo - £ 30 Бонус Кеш *

 • Дневен бонуси
 • Поддржано од Dragonfish
 • 300% на прв депозит
 • Минимален повлекување £ 5

Нови играчи само. Ова важи само на 1-ви депозит на играчот во Коста Бинго. Депозит £ 10 мин да се добие 300% Бинго бонус (максимум £ 200) + 30 Бесплатни врти [FS] на овошје експлозијата. FS победи ограничени на максимум £ 3 вистински пари. Да се ​​повлече бинго бонус и сродни победи, облогот 4x износот на депозит + бонус средства. биланс на депозитните можат да се повлечат во секое време. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Buzz Bingo логото
без wagering
за newbies

Buzz Bingo - £ 30 Бонусите *

 • Поддржано од Virtue Fusion
 • £ 40 за прв депозит
 • Минимален повлекување £ 5

Прво штедачите само. Бонус не е withdrawable. Профитите плати како пари. Депозит и поминуваат £ 5 на Бинго онлајн добијат £ 15 и £ 10 на мало бонус Бинго. Секое залага на Бинго Милиони варијанти не се брои кон Добредојдовте бонус. Бонус врти може да се користи на интернет на Лаки U отворот на Buzzbingo.com. 1 центрифугирање = 5p (5 линии x 1p). Џекпот не може да се победи кога се користи слободен врти. Мало £ 10 за само главната сесија. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Loony Bingo логото

Loony Bingo - £ 75 Бинго Билети *

 • Поддржано од Dragonfish
 • 80 £ на прв депозит
 • Минимален повлекување £ 5

Нови играчи, мин, сектор за 5 £. £ 75 бинго tix +5 врти на Кралството на готовина, [победи ограничени на £ 1,25, WR: 85x (бонус)]; 12 tix на "£ 2500 Реал Пари" (вистински пари победи). 15 tix на "£ 50 дневни Однесувајте": [WR: (4x бинго бонус)]. Игри бонус победи капа:.. 400 £ + првичниот биланс на депозит бонус износ може да се повлечат во секое време 18 + применуваат само целосни Т & акредитиви.. Ве молиме да играат одговорно.

Dove Bingo логото

Dove Bingo - До 500 Слободен Врти *

 • понуди сајт cashback
 • Поддржано од Jumpman

само нови играчи, минимум депозит £ 10, £ 8 макс победа на 10 вртења, макс бонус конверзија £ 250, 65x wagering барања. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Chit Chat Bingo логото
без wagering

Chit Chat Bingo - £ 30 Бонус *

 • Дневен бонуси
 • Поддржано од Dragonfish
 • програма за лојалност
 • 300% на прв депозит
 • Минимален повлекување £ 5

Нов корисник на понудата. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Velvet Bingo логото

Velvet Bingo - 100% Бонус *

 • Поддржано од Cozy
 • 300% на прв депозит
 • Минимален повлекување £ 1

Нови играчи. Бесплатни бинго: достапно само за првите 7 дена од регистрација Слободна соба. бара валидација картичка. Добивки во форма на само Бинго бонус. Комплетна Т & С Примени. Ве молиме да играат одговорно. Begambleaware.org. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Dabber Bingo логото

Dabber Bingo - Депонира £ 10 - Игра Со £ 110 *

 • Поддржано од Dragonfish
 • 100£ on first deposit
 • Минимален повлекување £ 5

само за прв пат депоненти. Мин депозит: £ 10. Макс понуда: Бинго билети во вредност од £ 100 (£ 50 на улица партија и £ 50 на Биг Бенг), плус 10 бесплатни врти на игра на нашиот избор со добивки ограничени на £ 0,50. Сите добивки ќе се кредитираат во вашиот вистински баланс пари. Слободен врти истече после 7 дена. Промо код: BNBS100. биланс на депозитните е достапен за повлекување во секое време. Важи до дополнителни информации. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Deal Or No Deal Bingo логото

Deal Or No Deal Bingo - £ 40 Бонус *

 • Поддржано од Virtue Fusion
 • £ 40 за прв депозит

Нови клиенти само. За да се квалификува за добредојде понуда, депозит и да потрошат £ 10 готовина на бинго билети и ќе добиете £ 40 бинго бонус (x4 wagering) a. Бонус истекува од 7 дена по приемот. бонус износ никогаш не можат да бидат повлечени. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Little Miss Bingo логото

Little Miss Bingo - £ 30 Бонус *

 • Поддржано од Cozy
 • 300% на прв депозит
 • Минимален повлекување £ 1

Сите играчи | Бинго соба ќе биде достапна само за првите 7 дена од регистрацијата ден | валидација картичка е потребна | Добивки ќе биде во форма на Бинго бонус само и Wagering (4x на Бинго) се однесуваат на добивки. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Нов корисник на понудата. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Gravy Train Bingo логото

Gravy Train Bingo - Добијат £ 30 Бонус Кеш *

 • Поддржано од Cozy
 • 300% на прв депозит
 • Минимален повлекување £ 1

Нови играчи | Понуда достапна за прв 3 депозити само | Бонус вртења (14 дена истекот) ќе се кредитираат врз основа на депозит | Мин, сектор за £ 10 | Максимум 10 вртења ќе се кредитираат на ден | Добивки од бонус вртења ќе биде во форма на бонус игри (14 дена истекот) и wagering од 40x на слотови се применуваат | Макс бонус на спиновите е 5 бонус игри | Треба да се најавите за да тврдат врти за тој ден. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

100% натпревар бонус бинго (30 дена истекот) + 20 дополнителни врти (7 дена истекување) на меки омилени на 1-ви Амо, | £ 10 мин & amp; £ 500 макс Амо | wagering барања 4x на Бинго применуваат на бонус & amp; 40x на слотови се применуваат на добивки од дополнителни врти. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Nutty Bingo логото
без wagering

Nutty Bingo - £ 20 + 20 Врти *

 • Дневен бонуси
 • £ 20 за прв депозит
 • Минимален повлекување £ 5

Прво штедачите време само. Мин Депозит £ 10. Макс бинго бонус £ 20. Да се ​​повлече бонус и сродни победи, облогот x4 износот на вашиот бонус средства. 20 Бесплатни врти [FS]. FS важат за Aloha !, 7 дена. FS победи се доделуваат бонус игри по сите FS се користат. Игри бонус победи капа: £ 400 + почетниот износ на бонус. Wagering req. разликуваат во зависност од играта. биланс на депозитните е достапен за повлекување во секое време. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Fever Bingo логото

Fever Bingo - До 500 Слободен Врти *

 • понуди сајт cashback
 • Поддржано од Jumpman

само нови играчи, минимум депозит £ 10, £ 8 макс победа на 10 вртења, макс бонус конверзија £ 250, 65x wagering барања. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Sparkly Bingo логото

Sparkly Bingo - 120 Слободен Бинго Билети *

 • Поддржано од Dragonfish
 • 120bingo билети на прв депозит
 • Минимален повлекување £ 5

Добредојдовте на понудата: Минимален депозит £ 10. Максималниот износ на е фиксна во 120. воз билети ќе бидат доделени на само 4 одреден соби, 30 билети по соба. Максимум 6 билети по натпревар. Добивки во вистински пари. Повлекувањето се однесува на политиката. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Нов корисник на понудата. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Lucky Ladies Bingo логото

Lucky Ladies Bingo - £ 30 Бонус *

 • Поддржано од Cozy
 • 300% на прв депозит
 • Минимален повлекување £ 1

Бинго 300% натпревар бонус до £ 120 на 1-ви Амо, 30 дена истекот | £ 10 мин и макс £ 500, сектор | wagering барања (4x Бинго). 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

Candy Shop Bingo логото
без wagering

Candy Shop Bingo - £ 20 Бонус *

 • Поддржано од Dragonfish
 • 200% на прв депозит
 • Минимален повлекување £ 5

Прв депозит само. Слободен врти важат за 7 дена; победи кредит бонус. Облогот бинго 4x / 99x бонус игри да се претворат во вистински пари до 400 £. Облогот придонеси значително се разликуваат од страна на играта. достапни за повлекување во секое време Велика Британија рамнотежа играчи депозит. Повлекувањето се однесува политика. 18 + само. Комплетна Т & акредитиви се применуваат. Ве молиме да играат одговорно.

faq

 • Како се игра бинго?

  Бинго е игра "на среќа". Водителот на играта (наречен "повикувач") по случаен избор ги селектира добитните броеви. Играчите ги бараат овие добитни броеви со оние кои во различни варијации се испечатени на нивните 5х5 картички. Ако добитните броеви се во еден ред, треба да се викне "Бинго"! Во денешно време е возможно да се игра на многубројни бинго веб-страници во Македонија.

 • Која е најдобрата Бинго Апликација во Македонија?

  Можете да играте бинго игри за пари и бесплатно. За бесплатно играње симнете апликација со јавен пристап. НАЈДОБРИТЕ-5 Бинго Апликации за Android се Bingo Gem Rush, Super Bingo HD, Bingo Blitz, Lucky Bingo и Bingo Heaven. НАЈДОБРИТЕ-5 Бинго Апликации за iOS се Robin Hood Bingo, Moon Bingo, Ted Bingo, Sugar Bingo and Polo Bingo.

 • Какви видови на бинго игри постојат?

  Постојат два вида бинго карти. Мрежата 5x5 се користи за играње на Бинго со 75 топчиња. Бинго со мрежа 9x3 се користи во "Housie" или во Бинго со 90 топчиња. Сепак примерите се за поширока калсификација на бинго игрите. Можете да прочитате за и да играте Bingo U-Pick Them (повеќе како лотарија), Bingo Bonanza со 43 dброеви), Stallion Race Bingo (со броеви од 1 до 15 и над15 играчи), Passing Bingo (последниот играч кој ќе остане победува), Бинго со 30 топчиња (се состои од 30 бинго топчиња) и Coverall Bingo (повеќе како слот). Играчите избираат од многубројните бинго веб-страници на маједонски јазик и играт и бесплатно и за пари.

 • Дали е безбедно да се игра бинго во Македонија?

  Доколку играчот ги почитува правилата, интернет бингото е комплетни сигурно и безбедно. Проверете дали веб-страницата за играње на бинго поседува лиценца и дали е во согласност со соодветното македонско законодавство. За да се спречи непредвидено губење на пари, ви препорачуваме да ги прочитате Правилата и Условите на повелкување бинго бонуси, како и обложувањето во секоја посебна интернет коцкарска установа.

Нови Бинго Веб-Страници

Без-Депозитни Бинго Веб-Страници